Kim jesteśmy

White Hats to koło naukowe działające od roku 2018, w którym wspólnie poznajemy aspekty cyberbezpieczeństwa, znacząco wykraczające poza program studiów. Chcemy nie tylko szerzyć wiedzę o tym jak być bezpiecznym w Internecie, ale również wspólnie zdobywamy konkretne umiejętności pożądane na rynku pracy w sektorze bezpieczeństwa IT.

Nasze główne projekty to:

  • Kurs Pentestera - wspólnie przechodzimy przez praktyczny program podstawowych zagadnień z testów penetracyjnych (wymagana praca samodzielna)
  • Bezpieczeństwo po godzinach - Comiesięczny otwarty cykl spotkań, w którym rozmawiamy na temat cyberbezpieczeństwa. (ciekawostki oraz ostatnie newsy ze świata IT)
  • Drużyna CTF - Nasza drużyna PWr Synt@x Err0r rozwija się uczestnicząc w najpopularniejszych turniejach hakerskich CTF (Capture the flag) oraz A&D (Attack and Defence).
  • CyberAkcja - Bezpieczna bankowa aplikacja. Projekt współfinansowany przez Fundację Manus oraz Fundację Santander. Projekt ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej.

Jesteśmy również organizatorami Break The Syntax CTF, czyli wydarzenia skierowanego do studentów Politechniki Wrocławskiej (a w przyszłości do szerszej grupy), którego już pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością.

Od początku 2020 roku w ramach Koła rozwija się zespół badawczy, którego celem jest analiza podatności oraz publikacja raportów na ich temat.

Władze Koła

Osoby sprawiające że Koło działa sprawnie:

Opiekun Koła

Opiekę nad Kołem sprawują:

dr inż. Jacek Oko

dr inż. Wojciech Wodo