O Projekcie

O projekcie

Sięgnij po sprawdzoną, rzetelną wiedzę i zacznij korzystać z bankowości internetowej w bezpieczny i wygodny sposób.

Animacje

W ramach projektu przygotowaliśmy serię animacji poświęconych różnym aspektom bezpieczeństwa bankowości internetowej. Wszystkie dostępne animacje możecie znaleźć poniżej:

2FA

Menadżer haseł

Phishing

Podcasty

W ramach projektu przygotowaliśmy serię podcastów poświęconych różnym aspektom bezpieczeństwa bankowości internetowej. Wszystkie dostępne podcasty możecie znaleźć poniżej:

Artykuły

Zapoznaj się z publikacjami na temat bezpieczeństwa w sieci, które przygotowali studenci Koła Naukowego White Hats Politechniki Wrocławskiej pod okiem opiekunów z uczelni.

 • Historia bankowości mobilnej - Poznaj historię powstawania bankowości mobilnej razem z Kołym Naukowym White Hats. Dowiedz się, dlaczego obecne aplikacje bankowe są bezpieczne. Poznaj ciekawostki związane z płatnościami, o których być może nigdy nie słyszałeś.
Break the Syntax
 • Menadżer haseł - Podejdź praktycznie do zabezpieczeń swoich kont i zapewnij im wysoki poziom bezpieczeństwa. W artykule Łukasza znajdziesz cenne wskazówki dotyczące korzystania z menadżera haseł. Wprowadź drobną zmianę i śpij spokojnie.
Break the Syntax
 • Doba dezinformacji - Nie daj się zwieść atrakcyjnym nagłówkom - naucz się rozróżniać fake newsy od informacji prawdziwych. Dowiedz się, jak działa mechanizm kłamstw i zastosuj wytyczne, które pozwolą Ci rozróżnić prawdę od fałszu.
  Break the Syntax

Zapoznaj się również z innymi publikacjami na naszej stronie, dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci:

 • Phishing -Dowiedz się jakie metody wykorzystują oszuści w internecie, aby uzyskać nasze dane oraz oszczędności. Naucz się odpowiednio reagować na próby wyłudzeń i bądź ostrożniejszy w Internecie.
  Break the Syntax
 • Uwierzytelnanie dwuskładnikowe - Kolejny trik podnoszący poziom bezpieczeństwa Twoich kont. Dzięki wdrożeniu podwójnego uwierzytelniania uzyskasz podwójną ochronę przeciwko hakerom.
  Break the Syntax

Turniej Break The Syntax

W ramach Projektu Cyberakcja udało nam się zorganizować trzecią Edycję Turnieju Capture The Flag Break The Syntax. Dzięki organizacji turnieju w formule hybrydowej udział wzięło około 500 osób z całego świata.

Break the Syntax
Break the Syntax

Warszaty

Cyberakcja to przede wszystkim propagowanie wiedzy. Dlatego w tym roku zorganizowaliśmy wiele prelekcji, warszatów czy prezentacji, zarówno dla młodzierzy jak i dla studentów.

Pojawiliśmy się na takich imprezach jak:

 • PWr Challange
 • Dolnośląski Festiwal Nauki
 • Dni Aktywności Studenckiej
 • Warszaty w ALO PWr

  PWr Challange
  Dni aktywności studenckiej
  Warszaty

Cyberakcja to przede wszystkim propagowanie wiedzy. Dlatego w tym roku zorganizowaliśmy wiele prelekcji, warsztatów czy prezentacji, zarówno dla młodzieży, jak i dla studentów.

Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych Prelegentów. W ramach cyklu „Bezpieczeństwo po Godzinach” przybliżali nam tematy związane z bezpieczeństwem oraz aspektami pracy związanymi z bankowością.

Projekt “Cyberakcja - bezpieczna bankowa aplikacja” jest realizowany w ramach grantu Haki na Cyberataki przyznanego poprzez Fundację Santander. Celem projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa bankowości elektronicznej oraz budowanie świadomości o panujących zagrożeniach wśród osób nietechnicznych. Dzięki pomocy Fundacji Manus docieramy do młodzieży oraz studentów i dzielimy się z nimi cenną wiedzą i dobrymi praktykami z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Logo Cyberakcja
Logo Manus
Logo Santander